| Parameter | Specification |
|---|---|
| Component Type: | Diplexers |
| Description: | Diplexer |
| Center Frequency CH1: | 2390 MHz |
| Center Frequency CH2: | 10000 MHz |
| Bandwidth CH1: | 3820.00 MHz |
| Bandwidth CH2: | 4500 MHz |
| Passband CH1: | 480 - 4300 MHz |
| Passband CH2: | 7750 - 12250 MHz |
| Insertion Loss: | < = 2.0 dB |
| VSWR: | < = 1.5 :1 |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Rejection CH1: | > 50 dBc from 7750 MHz to 12250 MHz |
| Rejection CH2: | > 50 dBc from 480 MHz to 4300 MHz |
| Continuous RF Power: | 0.10 W |
| Operating Temperature: | - 55 C to + 70 C |
| Mounting: | Tapped Holes in Body |
| Connectors: | SMA Female/Female |
| Finish: | White Epoxy Paint per MIL-PRF-22750F |
| Height: | 0.50 " |
| Width: | 1.00 " |
| Length: | 1.50 " |
| Package Type: | Connectorized |
| * NOTE: Length dimensions excludes connectors, RF pins and tabs. | |