| Parameter | Specification |
|---|---|
| Component Type: | High Pass |
| Description: | Highpass Filter, 3 Section |
| Pass Band: | 3000 - 13000 MHz |
| Connectors: | SMA Female/Female |
| Height: | 0.50 " |
| Width: | 0.50 " |
| Length: | 1.00 " |
| Package Type: | Connectorized |
| * NOTE: Length dimensions excludes connectors, RF pins and tabs. | |