| Parameter | Specification |
|---|---|
| Component Type: | High Pass |
| Pass Band: | 1900 - 6000 MHz |
| Insertion Loss: | < = 0.75 dB |
| VSWR: | < 1.7 :1 |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Operating Temperature: | - 35 C to + 80 C |
| Finish: | Silver Plated |
| Height: | 0.30 " |
| Width: | 0.38 " |
| Length: | 0.75 " |
| Package Type: | Surface Mount |
| * NOTE: Length dimensions excludes connectors, RF pins and tabs. | |